Рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні

/Files/images/1/images.jpg

Нова парціальна програма розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього» у межах проєкту «Сприяння освіті» від команди The LEGO Foundation

Граюча дитина. Що може бути більш природним та захоплюючим? Адже гра для дітей – це не просто розвага, а справжня життєва необхідність. Гра необхідна дитині для її повноцінного та гармонійного розвитку, придбання необхідних навичок – як побутових, так і навичок соціального спілкування.

Високу оцінку грі давав Василь Сухомлинський. Він писав: «Гра – це величезне світле вікно, крізь яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, що засвічує вогник допитливості». У грі дитина закріплює навички, якими нещодавно оволоділа, розвиває найважливіші сторони своєї психіки. Діти в грі відчувають себе самостійними, за своїм бажанням спілкуються з однолітками, реалізують і поглиблюють свої знання та вміння.

ℹ️ До вашої уваги пропонуємо нову парціальну програму розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього» у межах проєкту «Сприяння освіті» від команди The LEGO Foundation. Програму схвалено рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки від 04 січня 2023 року (протокол №1), надано гриф «Схвалено до використання в освітньому процесі», яку зареєстровано у Каталозі надання грифів та навчальній літературі та навчальним програмам за №1.0001-2023.

До програми розроблено методичні рекомендації, у яких окреслено практичні шляхи реалізації ГРИ як наскрізного підходу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти для всебічного розвитку дитини. Ця програма є парціальною. Її можна використовувати в поєднанні з чинними комплексними освітніми програмами, за якими організовується освітній процес у закладах дошкільної освіти; під час створення робочих програм навчальних дисциплін закладів вищої освіти й післядипломної педагогічної освіти, а також батькам дітей раннього і дошкільного віку.

/Files/images/1/1/327041382_1582104505548343_1251555694647747324_n.jpg

"ЦИФРОВІ СЕРВІСИ ДЛЯ ОСВІТЯН УКРАЇНИ"

Міністерство освіти і науки України спільно з ДНУ «Інститут освітньої аналітики» у співпраці з компанією SoftServe, за підтримки проєкту «Tech To The Rescue» та краудсорсингової ініціативи OPEN/TECH створили для закладів освіти України всіх рівнів інформаційний ресурс «Цифрові сервіси для освіти України».

Ресурс орієнтований на такі категорії користувачів, як здобувачі освіти, педагогічні, науково-педагогічні, наукові та адміністративні працівники закладів освіти, а також партнери й волонтери, які готові сприяти розвитку цифрової освіти, доступу до якісних навчальних матеріалів, інформаційних сервісів.

Для технічних адміністраторів закладів освіти, викладачів, учнів та студентів відбудеться вебінар-презентація ресурсу «Цифрові сервіси для освіти України». Він пройде 7 грудня 2022 року о 12:30 за посиланням https://t.ly/JLt5, а також буде доступна трансляція на фейсбук-сторінці МОН.

Докладніше: bit.ly/3B8v34Y

/Files/images/1/318332094_481343517438799_5006045511252294746_n.jpg

Забезпечення якості освітнього процесу у дитячих садках

Міністерство освіти і науки оприлюднило Методичні рекомендації з питань забезпечення якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за результатами дослідження ECERS-3.

Рекомендації не лише докладно висвітлюють результати дослідження важливих аспектів ефективного функціонування дитячого садка, а й надають роз’яснення та практичні рекомендації щодо підвищення якості освітнього простору.

Матеріали будуть корисними для фахівців усіх рівнів дошкільної галузі освіти та освітянської громади загалом, адже детально висвітлюють важливі аспекти ефективного функціонування ЗДО: простір і вмеблювання; повсякденні практики особистого догляду; мовлення та грамотність; види навчально-пізнавальної діяльності; взаємодія; структурування програми, які окреслюють та узагальнюють умови забезпечення рівного доступу до якісної дошкільної освіти всіх дітей раннього та дошкільного віку.

Розвиток дошкільної освіти в Україні відбувається в руслі розбудови національної системи освіти, вироблення прогресивних практик, адаптації до освітнього процесу закладів дошкільної освіти кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду. Зважаючи на зазначені аспекти, модернізація дошкільної освіти зумовлює потребу в її ретельному аналізі.

З урахуванням реалій сьогодення та збройної агресії рф питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО) і надалі залишаються пріоритетними.

В умовах воєнного стану дуже важливою є партнерська взаємодія між закладами освіти і місцевими органами управління освітою, органами виконавчої влади, зокрема, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції. Вона дає змогу досягати позитивних результатів і швидко розв’язувати найактуальніші питання.

БАЗА ЗНАНЬ «СПІЛЬНОТЕКА» МІСТИТЬ КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ

/Files/images/1/1/Opera Снимок_2022-10-18_201336_spilnoteka.org.png

«Спільнотека» – новий помічник для вчителів і вихователів. Це база знань з навчальними та розвивальними матеріалами, яка допоможе організувати та урізноманітнити освітній процес. На сайті педагоги знайдуть освітні мультфільми, комікси, розмальовки, брошури та інші електронні та друковані матеріали з тем безпеки, харчування, здоров’я та гігієни для дітей віком 3-6 років. Їх можна використовувати в електронному форматі або роздрукувати.

СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ ПІД КРИЛАМИ ЗАХИСТУ

/Files/images/1/1/307012478_643704557323275_4552513583323393066_n.jpg

Ось і прийшла осінь. Різнобарвна та кольорова, багата на різноманітні події та свята. Одне з них – Всеукраїнський День дошкілля.
Керівник закладу, вихователь - методист, музичний керівник, вихователь, інструктор з фізкультури, вчитель-логопед, помічник вихователя, кухар, медична сестра, практичний психолог та інші працівники закладів дошкільної освіти – це ті люди, які щодня зустрічають малюків, дарують їм щирі посмішки, годують смачними обідами, знайомлять зі Всесвітом, його красою та філософією, мудрістю та законами життя.
Цього року професійне свято усіх працівників освітньої галузі особливе, обпалене війною… Попри все на світі, педагоги тримають свій освітянський фронт, аби наші Захисники були впевнені, що позаду – міцний та впевнений тил.
23 вересня о 10.00 запрошуємо приєднатися до урочистостей з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту».
Трансляція заходу відбудеться на офіційних сайтах Міністерство освіти і науки України, державної установи «Український інститут розвитку освіти», Youtube каналі видавництва Навчальна література видавництва «Ранок».

ДОСТУПНІ ЗАПИСИ ВЕБІНАРІВ ЗІ СТВОРЕННЯ ПАРЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

За ініціативи Українського інституту розвитку освіти проходять вебінари у межах онлайн-марафону «Реалізація змісту державного стадарту дошкільної освіти в парціальних програмах». Провідні експерти країни поділилися інформацієюз таких тем:
  • формування основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати» (відеозапис);
  • театралізована діяльність як один із способів навчання дітей дошкільного віку (відеозапис).

ІДЕЇ ІГРОВИХ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧЕЙ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ ВІД The LEGO Foundation

Експерти The LEGO Foundation підготували цікаві ідеї для проведення ігрової взаємодії для дошкільнят. Педагоги можуть скористатися матеріалами під час онлайн-комунікації з дітьми і батьками:

/Files/images/1/Діяльність ЗДО 2022-2023.jpg

Міністерство освіти і науки України розробило методичні рекомендації"Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освітиу 2022/2023 навчальному році"(лист МОН від 27.07.2022 №1/8504-22).

Цей документ містить інформацію про організацію освітнього процесу в ЗДО в умовах воєнного станута надає роз’яснення щодо:

  1. створення безпечних умов та організації освітнього процесу;
  2. реалізації освітнього процесу в ЗДО у дистанційному форматі;
  3. організації роботи з дітьми, що маютьособливі освітні потреби;
  4. формування соціально-громадянської компетентності дітей;
  5. психологічного супроводу учасників освітнього процесу;
  6. атестації педагогічних кадрівта діяльності центрів професійного розвитку;
  7. організації роботи з батьками;
  8. організації харчування в ЗДО.

СТАРТУВАВ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН-МАРАФОН
«РЕАЛІЗАЦІЯ ЗМІСТУ ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В ПАРЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМАХ»

Міністерство освіти і науки України запрошує педагогів закладів дошкільної освіти взяти участь у Всеукраїнському онлайн-марафоні. Програма заходів:

  • 2 червня: Парціальна програма для закладів дошкільної освіти щодо формування лідерського потенціалу дітей дошкільного віку «Лідер живе в кожному».
  • 9 червня: Презентація парціальних програм з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку
  • 16 червня: Дитяча хореографія. Програма хореографічної діяльності дітей від 3-х до 7-ми років.

Теми зустрічей 23.06, 30.06, 07.07, 14.07 будуть визначені протягом марафону. Заходи відбуватимуться щочетверга з 17:00 до 18:00 упродовж 7 онлайн-зустрічей. (детальна інформація за посиланням)

/Files/images/1/images.jpg

ШАНОВНІ ПЕДАГОГИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ТА ГОСТІ САЙТУ, ПРОПОНУЄМО ДО ВАШОЇ УВАГИ ВЕБІНАР!

"Ранкова кава з "Практикою управління дошкільним закладом"


Ранкова кава з "Практикою управління дошкільним закладом"

З цікавого вебінару ви дізнаєтесь докладно про відновлення роботи ЗДО:

  • які документи оформити
  • як сформувати групи
  • як прийняти дітей з числа внутрішньо перемішених осіб

Лектори:

  • Ніна Омельяненко, шеф-редактор управлінських видань “MCFR Освіта”, очільник ВГО “Асоціація працівників дошкільної освіти”
  • Світлана Нерянова, Начальник відділу дошкільної освіти
  • Олена Швакова, Головний спеціаліст відділу дошкільної освіти

/Files/images/1/images.jpg

Шановні колеги, пропонуємо до вашої уваги наступний вебінар з циклу
"Ранкова кава з "Практикою управління дошкільним закладом"

Ранкова кава з "Практикою управління дошкільним закладом"

Під час вебінару ви дізнаєтесь про важливі справи ЗДО:
- Як закінчити навчальний рік та розпочати літній період
- Які накази видати: правила їх складання та оформлення
- Як провести внутрішній моніторинг розвитку компетентностей дошкільників
- Як скласти план роботи закладу
Презентація для завантаження: https://images.mcfr.ua/parts/pedrada/...

/Files/images/1/images.jpg

Шановні колеги! На сайті міністерства освіти та науки України створено рубрику «СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ ПІД КРИЛАМИ ЗАХИСТУ" та розділ "ПЕДАГОГАМ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ" на яких Ви зможете знайти багато цікавого матеріалу та відеозаняття для дітей дошкільного віку з різних видів діяльності та корекційні активності.
(Щоб потрапити на сторінку пройдіть за посиланням.)



/Files/images/1/images.jpg

ГРУПИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ
«ПОРУЧ»
ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ

Міністерство освіти та науки України запрошує освітян на безоплатні групи психологічної підтримки, під час яких вони зможуть отримати фахові поради, поспілкуватися з колегами й психологами про війну та її вплив на власне самопочуття й самопочуття вихованців. Долучитися до щотижневих зустрічей можна, заповнивши форму за посиланням.

Кiлькiсть переглядiв: 213